KONŠTRUKČNÉ SO ZÁPUSTNOU HLAVOU

Konštrukčné skrutky pre drevostavby so zápustnou hlavou majú vďaka svojej konštrukcii všestranné použitie pri montáži drevostavieb a rôznych drevených konštrukcií.

Hlava skrutky so zosilnením a XXX drážkami zaručuje optimálne zapustenie do materiálu.
Drážka pre pohon TORX umožňuje vytvoriť vysoký krútiaci moment. Špeciálna konštrukcia samosvorného a vysokého závitu dokonale kotví skrutku v spoji. Hrubé stúpanie závitu na drieku nepoškodzuje drevo v okolí skrutky a slúži k rýchlemu zavrtaniu skrutky. Konštrukčné stavebné skrutky sú vybavené na hrote rezným britom pre ľahké vŕtanie a presné vedenie. Rezný brit významne znižuje poškodenie skrutky pri zavrtávaní.Frézka na konci závitu slúži k dezintegrácii triesok vzniknutých zavrtávaním a uľahčuje ich odvod pozdĺž drieku.Pre zvýšenie odolnosti proti korózii ma skrutka vrstvu pokovenia bielym zinkovaním alebo žltým zinkochromatovaním – 8μm.
Následne je povrch skrutky lubrikovaný špeciálnym voskom uľahčujúcim aplikáciu a šetriacim bit a uťahovacie prístroje.

Použitie:
Konštrukčné stavebné skrutky sú určené na montáž spojov drevostavieb.Vďaka špeciálnemu kaleniu sú vhodné na montáž nosných aj nenosných konštrukcií stavieb.Sú univerzálne a môžu byť použité pri montáži systémov drevostavieb masívnych, skeletových ale aj rámových.Sú vhodné pre bežné montážne práce kde cieľom je zabrániť kotveným prvkom vo vybočení a posunutiu.Ich výhodou oproti klincovým spojom je, že sú rozoberateľné.
Aplikácia je jednoduchá a spoje sú esteticky dokonalé.


Zobrazuje sa všetkych 28 výsledkov

Využívame cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok.

0
Nákupný košík